نحوه تشخیص برنج پلاستیکی

 به نظر می رسد کیفیت محصولات غذایی هر روز بخش اعظم و عمده به خطر بیفتد و نهایی مورد افزوده شده به محصولات تقلبی که باعث جراحت می شود، برنج پلاستیکی می باشد که گفته می شود از چین است.

ترفند جام آب

در حالی که تشخیص برنج واقعی از تقلبی یا این که پلاستیکی اهمیت نگاه نمودن به آنها مشقت بار است، تکنیک های دیگری وجود دارد که می تواند به تحلیل میزان مرغوب بودن برنج کمک کند. بی آلایش ترین شیوه برای تشخیص برنج پلاستیکی از برنج واقعی این می باشد که یک مشت برنج را به یک ظرف آب بیشتر نمایید و خوب نیز بزنید. برنج پلاستیکی رغبت دارد در بالا شناور شود در حالی که برنج واقعی در آب غرق شده است.

آنها را بسوزانید

پلاستیک در زمان سوختن بوی عجیبی می دهد و این ترفند معمولی می تواند به شما در تشخیص واقعی یا این که تقلبی بودن برنج کمک کند. تعدادی دانه برنج بردارید و آن را اهمیت چوب کبریت بسوزانید، اگر برنج واقعاً از پلاستیک ساخته شده باشد، محصول را می‌بینید که پیچ خورده و بوی عجیبی می‌دهد، در حالی که برنج واقعی ممکن است سیاه شود، اما بوی آن را پخش نمی‌کند.

تکنیک برنج آب پز

همین شیوه برای بررسی میزان مرغوب بودن برنج اثبات احمقانه است ولی زمان زیادی می برد. به آسانی برنج را بجوشانید و به مدت 2 تا 3 روز در یک جعبه بگذارید. اگر برنج پخته شده پلاستیکی باشد به همان شکلی که هست باقی می ماند و قارچ ندارد. حساس این حال، در صورتی که برنج واقعی به مدت طولانی در دمای اتاق در بیرون از خانه محافظت شود، قارچ بر روی آن ساخت می شود.

تکنیک روغن داغ

تعدادی دانه برنج را در یک ظرف روغن داغ بریزید و در همین وضعیت برنج پلاستیکی پایین آب می رود و به ته کاسه می رود در حالی که برنج واقعی در بالا شناور می شود. علاوه بر این، برنج پلاستیکی نیز یک لایه روی روغن از پلاستیک ذوب شده تشکیل می دهد. بهتر است بجای برنج خارجی؛ از برنج های ایرانی مثل برنج عنبربو زیرا قیمت برنج عنبربو اصل زیاد کاهش از برنج خارجی است، به کارگیری کنید. یا به طور مثال قیمت برنج شمال در بعضی موردها کمتر از برنج های خارجی است.