روستای زیارت گرگان از دیدنی‌های زیبای استان گلستان

زیارت در یکی از از دهستان‌های بخش مرکزی گرگان قرار گرفته است. این دهستان، استرآباد جنوبی نام داراست و در ادامه جاده دارای اسمو رسم ناهارخوران است. ناهارخوران به عبارتی جنگل جذابی میباشد که در ۴کیلومتری گرگان قرار دارد. برای وصال به روستای زیارت باید ۱۰ کیلومتر از جنگل ناهارخوران جلوتر بروید. زیارت روستای بزرگی نیست؛ البته دیدنی‌های متعددی دارد که حیف است، اهل شمال‌گردی و مسافرت باشید و دیدن آن را در برنامه‌های مسافرتی‌تان جای ندهید. اجاره ویلا 4 نفره در زیارت گرگان از آیتم های دوستداشتنی مسافران به شمار می آید.

جاهای دیدنی روستای زیارت

روستای زیارت ریز و زیبا، دیدنی‌های فراوانی دارد. آب‌وهوای آن خوش و خنک می باشد و شرایط شرجی مرسوم شمال ایران را ندارد. این موضوع، از همین روستا، مکانی دیدنی برای تفریح و مهاجرت می‌سازد. در هجرت به زیارت جاهای جالب ذیل را از دست ندهید: چشمه آب‌ گرم؛ آبشارهای متنوع؛ بافت سابق روستا؛ کوه‌های قشنگ و سرسبز؛ امامزاده‌هایی برای زیارت؛ جنگل‌هایی زیبا، قدیمی و ارزشمند.

چشمه آب گرم زیارت

چشمه آب گرم از آن دیدنی‌هایی است که به‌ندرت در طبیعت چشم می‌شود، یعنی هرجایی و هر مقصدی، همین پدیده طبیعی جذاب را ندارد. پس در صورتی که به مکانی مسافرت می‌کنید که چشمه آب گرم در آن وجود دارد، برای مشاهده از آن لحظه‌ای هم شک نکنید.

آبشارهای متنوع

روستای زیارت چندین آبشار دارد. اولیه آبشاری که از آن برایتان می‌گوییم، آبشاری دوقلوست که در ۵کیلومتری جنوب قریه قرار دارد. به جهت دیدن همین آبشار دوقلو بایستی مقداری پیاده‌روی کنید. چنانچه اهل پیاده‌روی نیستید نیز مشاهده از این آبشار را از دست ندهید که اساسی ندیدن آن کلاه بزرگی به سرتان خواهد رفت.

کوه‌های خوشگل و سرسبز زیارت

روستای زیارت در ارتفاعات قرار گرفته است و بدور و اطرافش مالامال از کوه‌های سرسبز و زیباست. یکی از از دلایلی که هوای آن در فصل‌های مختلف خنک میماند نیز این مرتفع‌بودن شرایط مکانی‌اش است. از کوه‌های زیارت می‌توان به گزینه‌های پایین اشاره کرد: تاله یا تالو در جنوب غربی روستا؛ کلیچال در شرق روستا؛ کلاه‌گردان در شمال شرقی؛ سردانسر در جنوب غربی؛ زارمنجی در شمال؛ سفیدآب در شمال غربی؛ پیرزن چکل در شمال غربی. جنگل‌هایی زیبا، کهن و با ارزش